Schemat Statyczny Konstrukcji Stalowych

Płatwie Dachowe
Rygle Stalowe

PŁATWIE DACHOWE, RYGLE STALOWE

Profile Z - zetowniki, Profile C - ceowniki, Rygle okapowe

Czytaj Więcej ---

KONSTRUKCJE FOTOWOLTAICZNE

Konstrukcje wsporcze pod panele fotowoltaiczne

Czytaj Więcej ---

PROFILE KONTENEROWE

Ramy kontenerowe, słupy, belki górne, belki dolne

Czytaj Więcej ---

PODSTAWY POD PASMA ŚWIETLNE

Konstrukcje zimnogięte nośne świetlików

Czytaj Więcej ---

OBRÓBKI BLACHARSKIE

Elementy dekoracyjne z blachy stalowej i aluminiowej

Czytaj Więcej ---

Płatwie dachowe- profile Z
Rygle stalowe - profile C

Płatwie dachowe stalowe – Profile Z potocznie zwane zetownikami, oraz Rygle ścienne – Profile C potocznie zwane ceownikami stanowią podstawową grupę kształtowników zimnogiętych. Są produkowane z blachy stalowej ocynkowanej   lub “czarnej “. Płatwie i rygle produkujemy przy wykorzystaniu dwóch dostępnych technologii:

  • gięcia krawędziowego
  • profilowania ciągłego
płatwie-dachowe-stalowe-Z-rygle-C

Technologia gięcia krawędziowego jest bardziej uniwersalna pozwala na uzyskanie szerszego zakresu wymiarów w przekroju poprzecznym, natomiast znaczącym ograniczeniem jest długość produkowanych elementów, która jest ściśle uzależniona od długości maszyny. Produkcja kształtowników z wykorzystaniem tej technologi jest ponadto bardziej czaso i proco-chłonna.

Technologia profilowania ciągłego umożliwia wyprodukowanie płatwi dachowych i rygli ściennych w krótszym czasie w porównaniu do gięcia krawędziowego, natomiast mamy w tym przypadku znacznie mniejszą dowolność wymiarów i kształtów w przekroju poprzecznym, długość elementów jest również ograniczona możliwościami transportowymi, oraz dostępną powierzchnią hali produkcyjnej. Niezbędna jest nowoczesna i skomplikowana linia technologiczna.  

 

Dysponując opisanymi technologiami możemy spełnić wysokie oczekiwania naszych klientów. Ponadto wykonujemy dodatkowe usługi w postaci otworowania, oraz różnego rodzaju podcięcia i ukosowania. Wszystkie kształtowniki produkujemy pod konkretne zamówienia. Płatwie dachowe Z i Rygle ścienne C są elementami konstrukcyjnymi dlatego  zazwyczaj wykorzystujemy do ich produkcji blachę stalową ocynkowaną z oznaczoną granicą plastyczność:

  • S350GD
  • S390GD
  • S450GD
rygiel-dachowy-profil-c

Rygle stalowe - Profil C

płatwie-dachowe-profil-z

Płatwie dachowe - Profil Z

rygle-stalowe-profil-c-2x-gięty

Profil C 2x gięty

Posiadamy również biuro projektowe które wykonuje obliczenia statyczne, oraz dobór płatwi dachowych – Z, oraz rygli ściennych – C. Na życzenie klientów wykonujemy również gotowe projekty z dokumentacją wykonawczą na bazie produkowanych przez nas kształtowników zimnogiętych. Posiadamy również katalogi płatwi i rygli dostępne na  naszej stronie głównej:

Katalog Płatwi Dachowych – Profile Z    ZOBACZ    >>>

Katalog Rygli Stalowych – Profile C   ZOBACZ    >>>