Schemat Statyczny Konstrukcji Stalowych

Konstrukcje fotowoltaiczne

PŁATWIE ZIMNOGIĘTE, RYGLE

Profile Z - zetowniki, Profile C - ceowniki, Rygle okapowe

Czytaj Więcej ---

KONSTRUKCJE FOTOWOLTAICZNE

Konstrukcje wsporcze pod panele fotowoltaiczne

Czytaj Więcej ---

PROFILE KONTENEROWE

Ramy kontenerowe, słupy, belki górne, belki dolne

Czytaj Więcej ---

PODSTAWY POD PASMA ŚWIETLNE

Konstrukcje zimnogięte nośne świetlików

Czytaj Więcej ---

OBRÓBKI BLACHARSKIE

Elementy dekoracyjne z blachy stalowej i aluminiowej

Czytaj Więcej ---

Konstrukcje pod Panele Fotowoltaiczne

Konstrukcje pod panele fotowoltaiczne stanowią kolejną grupę kształtowników zimnogiętych, które posiadamy w naszym asortymencie. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych klientów, oraz chcąc bycia w zgodzie z eco trendami  bierzemy czynny udział w ochronie środowiska dostarczając kształtowniki z których są montowane konstrukcje w elektrowniach słonecznych.  W obecnych czasach elektrownie słoneczne stanowią coraz większy udział w produkcji energii ze źródeł odnawialnych.  Jest to dość proste i uniwersalne rozwiązanie nie wymagające budowania skomplikowanej i drogiej infrastruktury jak w przypadku elektrowni konwencjonalnych.

Elektrownie słoneczne można budować  na terenach o bardzo zróżnicowanym ukształtowaniu terenu. Musi on być na tyle nośny aby możliwe było wbicie i trwałe zakotwiczenie słupów nośnych całej konstrukcji. Budowa elektrowni ogranicza się do montażu konstrukcji fotowoltaicznej w gruncie najczęściej z kształtowników zimnogiętych oraz podłączeniu instalacji elektrycznej pomiędzy panelami fotowoltaicznymi.  Konstrukcje nośne pod panele fotowoltaiczne najczęściej są wykonywane z profili Z , profili C oraz kątowników. Materiałem wyjściowym jest blacha stalowa ocynkowana w gatunku S350GD, S390GD, S450GD oraz blacha stalowa z powłoką Magnelis®.

Kształtowniki produkujemy na podstawie dokumentacji dostarczonej przez klienta. Wszystkie profile posiadają długość zgodnie z projektem oraz mają wykonane otwory montażowe. Na życzenie klienta wykonujemy także podcięcia i  ukosowania dzięki którym ekipy montażowe mogą w krótszym czasie poskręcać konstrukcje . Ponadto kształtowniki są pakowane na specjalnie przygotowanych paletach transportowych dzięki którym jest ułatwiony transport z naszej firmy do klienta. Dodatkowo są zabezpieczane stalowymi taśmami tak aby nie uległy uszkodzeniu w transporcie.

Aby ułatwić montaż na budowie wszystkie kształtowniki mają nanoszone w trakcie produkcji oznaczenia zgodne z dokumentacją techniczną, natomiast na każdej palecie jest umieszczona fiszka ze spisem elementów które są na niej umieszczone. 

konstrukcje-fotowoltaiczne
konstrukcja-pod-panele-fotowoltaiczne